Region trurystyczny

Zamek w Malborku

Jest dawną siedzibą władz zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, zwanym potocznie Krzyżakami i jednocześnie stolicą państwa zakonnego. Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie powstał w czasie trzeciej wyprawy krzyżowej do Ziemi Świętej w roku 1190. Początkowo działał jako bractwo szpitalników w Akce, w roku 1198 po otrzymaniu reguły bractwa, przekształcił się w zakon rycerski. Zakony rycerskie, biorące udział w krucjatach, były zgromadzeniami religijnymi złożonymi z mnichów-rycerzy. Zakon krzyżacki był jednym z trzech takich zgromadzeń obok templariuszy i joannitów.

Więcej

Gdańska ulica Długa

Gdańska ulica Długa oraz Długi Targ tworzą razem Trakt Królewski i jednocześnie stanowią najbardziej reprezentacyjną i najpiękniejszą ulicę tego historycznego miasta. Przebiegają one prostopadle do rzeki Motławy. Ulica Długa rozpoczyna się Złotą Bramą i kończy się zaraz za Długim Targiem – Zieloną Bramą.

Więcej

Most drogowy w Tczewie

Most drogowy w Tczewie na dolnej Wiśle zbudowany w latach 1851–1857 jako most drogowo-kolejowy, zaprojektowany przez Carla Lentza. Był on wówczas najdłuższym mostem w Europie. Nazwa Most Lisewski wywodzi się od nazwy wsi Lisewo Malborskie, bezpośrednio do której prowadzi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się most kolejowy.
Ze względu na katastrofalny stan konstrukcji, most jest zamknięty dla ruchu kołowego.

Więcej

Jesteśmy dla Was 24H.

Dziękujemy za kontakt.

Enter a Name

Enter a valid Email

Message cannot be empty